Ayarlanabilir Yataklar ve Asit Reflü

 

Esnek yatak, başın ve ayrıca ayak bölümlerinin kaldırılıp alçaltılmasına imkan veren bir yataktır. Modern esnek yataklar, hareketi düzenlemek için elektrik motorları kullanır ve ayrıca tipik olarak sıcaklık ve masaj gibi ekstralardan oluşur. Ayarlanabilir yataklar birkaç yıldır bir şekilde veya biçimde sunulmaktadır. Kökleri, uzun süredir esnek yatakların çeşitli avantajlarını bulan sağlık tesisi endüstrisine dayanıyor. 1960’lı yıllara kadar, bu cihazların genel müşteri için popüler hale gelmesi ve ayrıca yüksek kalite artarken fiyatların düştüğü için değildi.

hasta yatağı

Ayarlanabilir yataklarla ilişkili birçok tıbbi avantaj vardır. Aslında ayarlanabilir yatakların dolaşımı hızlandırdığı, sırtta daha düşük ağrıyı hafifletmeye yardımcı olduğu ve ayrıca gerilimi artırdığı, solunum koşullarını artırdığı, asit reflüsüne yardımcı olduğu ve başka birçok faydası olduğu ortaya çıktı. Bu avantajların çoğu, kendi başınıza yarı kanatlı pozisyonda hızlıca yerleştirme kabiliyetinden kaynaklanmaktadır. Yarı kanatlı ortam, başın 30 – 45 seviyelerine yükseldiği zamandır ve sağlık merkezi endüstrisinde gerçekten ameliyat olmuş kişilere birçok fayda sağladığı için büyük ölçüde onaylanmıştır.

Ayarlanabilir yataklarla bağlantılı tüm tıbbi avantajlar arasında muhtemelen en etkileyici olanı, asit reflü ile mücadeledeki yardımıdır. Asit Reflü veya gastroözofageal reflü durumu, mideden gelen asitlerin yemek borusuna fışkırdığı yaygın bir klinik problemdir. İnanılmaz derecede yaygındır ve bazı tahminlere göre her yıl 40 milyondan fazla Amerikalıyı etkilemektedir. Asit reflü veya mide ekşimesi yüzdeleri tipiktir, ancak kalıcı durumlar kesinlikle hasara ve yemek borusunun iltihaplanmasına neden olacaktır. Uzun bir süre boyunca mide ekşimesi kesinlikle ses kısıklığına, kronik öksürüğe, boğazda ve ayrıca üst vücut rahatsızlığına ve ayrıca boğazınızda her zaman bir şişlik varmış gibi hissiyata neden olacaktır.

Yerçekimi, asit reflü kontrolünde inanılmaz derecede büyük bir bileşen oynar, bu nedenle hazımsızlığın en kötü durumda, vücudun savunmasız bir pozisyonda kaldığı geceleri olması şaşırtıcı değildir. Aynı şekilde akşamları asit reflü en çok zararı yaratabilir. Bunun nedeni, yutmanın mide ekşimesini tekrar karnına indirmesine yardımcı olmasıdır, ancak akşamları sık sık yemezsiniz, bu nedenle mide ekşimesi daha iyi zaman aralıkları için yemek borusunda kalır. Esnek bir yatağa sahip olmanın faydası burada devreye girer. Vücudunuzun üst kısmındaki bir miktar yükseltilmiş asit reflü tipik olarak yönetilebilir ve bu, mide ekşimesi için hazır bulunan birkaç ilaçla birleştirildiğinde etkili yöntemler sağlar. mide ekşimesini önlemek ve düzenlemek.

Esnek yataklar, kullanılabilirliğin yanı sıra özel rahatlık etrafında dönen birçok başka avantajı da sağlar. Yatakta televizyon seyretmeyi veya kitap okumayı çok daha kolay hale getiriyorlar. Aynı şekilde hem çok daha ergonomik hem de ayarlanabilir yatak ile yatakta tüketilmesi pratiktir. Ayarlanabilir yatağınızı tıbbi nedenlerden biri için, çok daha iyi bir akşam kalanı elde etmek için ya da bunlarla bağlantılı diğer çeşitli avantajlardan herhangi biri için satın alıyor olun, bu yataklarla bağlantılı cömert duygulara kesinlikle hayran kalacaksınız. .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *